Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny ING – Mieszkaj bez kompromisów

kalkulator kredytowy/kredyt hipoteczny ING
W ostatnim okresie otrzymałem od Was kilkanaście zapytań dotyczących właśnie promocji kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim. Nazywa się ona „Mieszkaj bez kompromisów” i obowiązuje do 31.01.2016 roku. Bank ING wprowadził tą ofertę już w maju 2015 i sukcesywnie ją przedłużał. Jak wygląda ten kredyt hipoteczny?

 

Kredyt hipoteczny „Mieszkaj bez kompromisów”

Żeby skorzystać z tej oferty trzeba spełnić kilka warunków:
 • minimalna kwota kredytu to 100.000 złotych,
 • założyć konto (bezpłatne) w banku i zadeklarować wpływy w wysokości minimum 2.000 zł, co ważne wpływy, a nie przelew wynagrodzenia, więc możecie sobie wpłacać i wypłacać… 😉 jeżeli nie będzie zasilane, marża wrośnie o 0,4 punkta procentowego (p.p.),
 • wykupić ubezpieczenie na życie, przy czym po 3 latach można z niego zrezygnować bez żadnych konsekwencji; wcześniejsza rezygnacja to marża w górę o 0,1 p.p.
ING Bank w zamian proponuje marżę na poziomie 1,65% oraz brak prowizji z tytułu udzielenia kredytu.
Oczywiście ktoś zaraz powie, że takich ofert kredytów hipotecznych, gdzie nie ma prowizji a w zamian proponują ubezpieczenie jest sporo. Zgoda. Tylko, że w większości banków ubezpieczenie płacicie od razu po przyznaniu kredytu, a w przypadku ING co miesiąc. To może być ciekawa alternatywa dla osób, które liczą każdy grosz i ledwo starczy im na notariusza i inne opłaty, np. prowizję dla biura nieruchomości.

Poza tym składki na ubezpieczenie, którego wymaga bank, zapłacone w ciągu 3 lat dają jakieś 1,22% kwoty kredytu. W większości banków na starcie płacicie prowizję 1,5 – 2%. Więc to naprawdę wygląda ciekawie.

Niektórzy z Was być może sobie skalkulują tak: skoro nie płacę prowizji/ubezpieczenia od razu, to może „wrzucę” na lokatę i będą z tego dodatkowe zyski, co zniweluje koszt kredytu. Nie będą to powalające kwoty, zwłaszcza przy dzisiejszym oprocentowaniu lokat, ale przychylam się do takiego toku rozumowania. Zwłaszcza, kiedy ktoś nie ma innej, korzystniejszej alternatywy pomnażania własnych środków.

Nie ma róży bez kolców…

Teraz o minusach oferty. Pierwsza bariera to wkład własny. ING Bank wymaga 20%. Druga sprawa to opłata za wcześniejszą spłatę kredytu. Wynosi ona 2% i jest pobierana przez pierwsze 5 lat. Wcześniej było tylko 3, teraz niestety 5 lat. Za to po tych 5 latach możecie nadpłacać lub całkowicie spłacić kredyt bez kosztów. W porównaniu do innych banków nie wygląda to źle. Są banki, które nie pobierają od częściowej nadpłaty żadnych opłat, są też takie, które kasują tylko przez pierwsze 3 lata i takie, które kasują zawsze. Tak więc pod tym kątem ING to taki „średniaczek”.

 

Kalkulator kredytowy – ING Mieszkaj bez kompromisów

Przygotowałem dla Was kalkulator w Excelu, który dokładnie przeliczy Wam ten kredyt. Jest prosty, bo sam kredyt jest prosty. A uwierzcie mi, że w niektórych bankach skonstruowanie kalkulatora, który wyłapie wszystkie haczyki nie jest takie łatwe. Wystarczy, że wpiszecie kwotę kredytu, która Was interesuje oraz okres kredytowania. To tylko dwa żółte pola i nic więcej. Prawda, że nie skomplikowane?

ING Mieszkaj bez kompromisow

 

Kalkulator Kredytowy – ING Mieszkaj bez kompromisów

Ostatnio robiłem kilkanaście porównań różnych banków właśnie  z ING i powiem, że „Mieszkaj bez kompromisów” wygląda całkiem fajnie. Zwłaszcza przy niewielkich kwotach kredytu, takich do 200 tys. złotych. Przy niedużych kwotach część banków proponuje bardzo wysokie marże, dlatego ING jest ciekawą alternatywą. Ale i przy większych kwotach część osób na pewno zainteresuje ta oferta. Wszystko zależy, czego oczekujemy od kredytu hipotecznego.

Będę z Wami szczery, bo zawsze jestem – jeżeli myślicie o kredycie na przykład pół miliona i jesteście dobrym obiecującym klientem (czytaj: dobry BIK, super zarobki i majątek) to inne banki z chęcią zaproponują Wam niższe marże. Zresztą ING to jedna z wielu ciekawych ofert, nie jedyna i obraziłbym się na Was ;), gdybyście szukając dla siebie kredytu nie sprawdzili ofert innych banków.

Przy okazji, jeżeli zdecydujecie się na kredyt hipoteczny w ING to znam w różnych miastach kilku naprawdę dobrych, sprawdzonych doradców z ING, których mogę Wam z czystym sumieniem polecić.

I jeszcze jedno. Obiecuję, że na blogu będę umieszczał więcej kalkulatorów kredytowych, żebyście mogli sami mogli w domu robić oferty szyte na Waszą miarę.

 

Kredyt hipoteczny ING – Mieszkaj bez kompromisów
5 (100%) 1 vote[s]

98 Komentarzy

 1. czy to ubezpieczenie trzeba koniecznie mieć? można z niego zrezygnonwać i np. od razu zapłacić prowizję, jak w innych bankach?

  • Ubezpieczenie do kredytu jest wymagane. Możesz oczywiście wybrać ofertę standardową ING, ale po pierwsze będziesz miał wyższą marżę kredytu hipotecznego, po drugie zapłacisz prowizję na poziomie 1,9% kwoty kredytu – od razu przy uruchomieniu kredytu.
   Koszt ubezpieczenia to jakieś 1,22% kwoty kredytu, w dodatku rozłożony na 3 lata (płacisz w 36 ratach). W dodatku jesteś ubezpieczony na życie, płacąc prowizję nie masz nic.
   Tak więc jeżeli spełniasz warunki "Mieszkaj bez kompromisów" i myślisz o kredycie w ING to nie ma się nad czym zastanawiać, oferta standardowa jest dużo gorsza.

  • Teraz kredyt hipoteczny ing ma dużo gorsze warunki niż opisujesz. Większe oprocentowanie i prowizję.
   Ale bardzo podoba mi się tówj blog, bardzo dużo ciekawych informacji piszesz. Czy będziesz pisał też o innych bankach tak jak o ing? Czy jesteś doradcą ing może? życzę powodzenia

 2. Świetny post ! Ja osobiście poprosiłabym o takie samo przedstawienie oferty WBK bo tam planujemy wziąśc kredyt 🙂

 3. I jeszcze jedno pytanie odnosnie kredytow na ponad 500 tys. Jesli nie ING to ktory bank? Do konca grudnia podobno BPH mial dobra oferte ale wraz z podatkiem bankowym i to sie zmienilo :/

 4. Witam serdecznie,

  Dziękuję za jasny opis oferty banku. Bardzo proszę o podanie namiaru na doradcę w Krakowie. (wmitoraj @ gmail.com)

  PS wiadomo może czy oferta w banku zostanie przedłużona?

  pozdrawiam

  • Witam, niestety w Nowym Sączu nie znam doradcy kredytowego, którego mógłbym polecić. Najbliżej, to dopiero w Krakowie mogę polecić solidnego doradcę kredytowego, którego znam i cenię jego wiedzę i doświadczenie. Wysłałem odpowiedź na podanego maila. Również pozdrawiam.

  • Witaj Tobi. Śmiało można do mnie po imieniu 🙂 Wysłałem odpowiedź na maila. Również pozdrawiam.

  • Cały czas byłem… tylko nie pisałem bloga ;).
   Życzę powodzenia, mam nadzieję, że wszystko się uda, tak jak rozmawialiśmy przez tel. Gdyby coś, śmiało dzwoń ponownie. Pozdrawiam Kraków i okolice 🙂

 5. Witam, aktualna jest jeszcze oferta banku ING „Mieszkaj bez kompromisów?” Bo na stronie banku nic takiego nie znalazłem, chyba że znajduje się pod inną nazwą? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam 🙂

  P.S. Bardzo interesujący blog 🙂

  • Od 1 lutego funkcjonuje nowa promocja ING „Mieszkaj bez kompromisów”, ale na gorszych warunkach. Warto skorzystać jeszcze z oferty Wyprzedaż kredytów, która za chwilę się kończy. Jest identyczna z tą, którą powyżej opisywałem, dużo lepsza od aktualnej „Mieszkaj bez kompromisów”. Pozdrawiam

 6. Witam, czy mogę prosić o kontakt do doradcy ING z Poznania ?
  Super blog, garść na prawdę rzeczowych informacji. 🙂
  Pozdrawiam

  • Witaj Magdo, dziękuję za miłe słowa :). Napisałem maila do Ciebie z informacją. Również pozdrawiam.

 7. Super opisy obrazowo i konkretnie 🙂 a mnie interesuje kredyt ale z konsolidacja czy na ta chwilę są jakieś korzystne oferty czy dotyczą one jedynie nowych kredytów. Pozdrawiam

  • Dzięki za miłe słowa 🙂 Musiałbym więcej szczegółów poznać. Napisz do mnie maila, spróbuję pomóc. Również pozdrawiam

 8. Witam,
  Mogłabym prosić namiar okolice Kalisz, Ostrów Wielkopolski ? Zlozylismy wniosek o kredyt, ale jest problem i jedna z umów zlecenie nie chce przejsc przez system a Pani nie ma pojęcia dlaczego ani nawet KTÓRA to umowa 🙁

  • Witam, w Olkuszu niestety nie znam osoby godnej polecenia. Najbliżej w Katowicach mogę polecić świetnego doradcę kredytowego. Jest doradcą niezależnym (w ofercie posiada kredyty hipoteczne innych banków) a przez wiele lat pracował w ING. Pozdrawiam.

 9. Witam,
  Jeśli kredyt biorę z żoną to jak to jest z tym ubezpieczeniem? Kwota x2 za dwie osoby czy wspólne i nie ma większych kosztów? Kredyt 400 tyś. Jest coś obecnie na rynku gdzie można spróbować porównywalne warunki z „mieszkaj bez kompromisów” ale np mniejszym LTV?

  • Witaj Marku,
   Jest jedna opłata za ubezpieczenie, nie płacisz podwójnie. Co do innych ofert – musiałbym więcej szczegółów poznać. Przy mniejszym LTV będzie ciężko, ale napisz do mnie na maila. Postaram się pomóc.

 10. Witam, czy bank ING toleruje wkład własny w wysokości 15% w formie gotówki, a pozostałe 5% w innej formie ? Jeżeli tak to w jakiej.
  P.S Zaznaczam , że mieszkanie nie zalicza się do programu MDM.
  Dziękuję za odpowiedź.

  • Witam,
   ING Bank Śląski wymaga 20% wkładu własnego. Przed kwietniem 2016 można było dać pod zabezpieczenie dodatkową nieruchomość i skredytować nawet 100% ceny zakupu. Obecnie bank wymaga 20% wkładu własnego, czyli – jeżeli np. kupujesz mieszkanie za 100.000 to musisz posiadać 20.000.

 11. Witam, czy mógłby Pan wyjaśnić mi pewną nieścisłość co do tej oferty. Jestem po lekturze umowy kredytowej z tą promocją i moje pytanie dotyczy rachunku rozliczeniowego na który ma być dokonywana wpłata. Czy MUSI być to ten sam rachunek z którego pobierane są raty kredytu? Ponieważ w umowie jest zapis że nadwyżka z wpłat na rachunek do spłaty rat pozostaje na rachunku w celu zabezpieczenia późniejszych zaległości. A to by oznaczało że przez trzy lata musimy wpłacać po 2 tyś. zł, a tego co zostaje po opłaceniu raty nie możemy normalnie spożytkować.

  • Witam,
   Czy mógłbym prosić o podanie dokładnie całego tego zapisu? I jeszcze jedno: przez jaki rachunek ma następować spłata kredytu – przez rach. oszczędnościowo-rozliczeniowy w ING czy tzw. kredytowy (techniczny)?
   W przypadku konta ROR – to jest konto osobiste, z którego bank ściąga sobie raty. Jeżeli jest tam więcej pieniędzy można z nich „normalnie” korzystać, tak jak w przypadku konta w każdym innym banku. Można mi podesłać na maila zapis budzący wątpliwość, najlepiej w powiązaniu z innymi paragrafami – wtedy będę mógł dokładnie wyjaśnić o co chodzi.

 12. Proszę o pomoc. Stoimy z mężem przed życiowym wyborem kredytu na kwotę 350 000 PLN,a decyzję musimy podjąć na dniach. Wahamy się pomiędzy
  1. ING w ofercie „Niższa marża” (marża 2%, bezpłatne konto zasilane 2000 PLN/m-ąc, prowizja 6550 PLN + 350 PLN za wycenę mieszkania, nadpłata 2% przez 5 lat – warunek zapisany w umowie),
  2. Deutsche Bankiem (marża 1,7%, płatna karta kredytowa i płatne konto zasilane dwukrotnością raty, program regularnego oszczędzania ze składką 200-300 zł przez okres 7 lat; środki można wyciągnąć po 10 latach; 0 zł prowizji, 405 PLN za wycenę mieszkania, nadpłata 2% przez 5 lat – warunek zapisany w tabeli opłat i prowizji) a
  3. PKO BP (marża 1,89%, bezpłatne konto, płatna karta kredytowa, prowizja 7000 PLN + 400 PLN wycena mieszkania, nadpłata 1,5% przez 3 lata – warunek zapisany w tabeli opłat i prowizji).
  Nasz doradca naciska na ING, ale ja nie mam przekonania – w perspektywie 30 lat różnica w odsetkach to ponad 25 000 PLN na korzyść Deutsche Banku. Nie liczę przy tym kwoty wpłaconej na program regularnego oszczędzania, którą – zakładam – dostaniemy z powrotem po 10 latach.

  Będę ogromnie wdzięczna za poradę którą z ofert wybrać.

  • Jeżeli potraktujemy pakiet inwestycyjny, jako formę oszczędzania to opisany kredyt hipoteczny w Deutsche Banku wydaje się być najkorzystniejszą opcją. Kiedyś zgromadzone środki wypłacimy, pytanie, jaką stopę zwrotu uzyskamy? Jeżeli składka nie będzie nadmiernym obciążeniem dla budżetu domowego, to jest to oferta godna rozważenia.

   Mam jednak kilka wątpliwości. Od razu zastrzegam jednak, że nie podałaś wszystkich informacji o kredycie – dlatego mogę tylko domyślać się niektórych.
   Po pierwsze: w przypadku ING przy tej ofercie prowizja wynosiłaby 6650 PLN (napisałaś 6550).
   Po drugie: czy masz już faktycznie wynegocjowaną marżę 1,7% w Deutsche Banku – to niska marża, często wymaga wykupu 2 pakietów w banku (choć dla bardzo dobrych klientów jest możliwa do uzyskania). Poza tym przy kredycie 350.000 składka inwestycyjna byłaby w okolicach 420 PLN/m-c, za pierwszy rok płatna z góry. Napisałaś 200-300 PLN – były jakieś negocjacje w tej sprawie?
   Warunki są bardzo dobre – pytanie, czy faktycznie już masz przyznany kredyt na takich warunkach, czy są to wstępne symulacje, a decyzja w banku jeszcze nie zapadła. Żeby nie okazało się, że to tylko symulacja na „złowienie klienta” o czy pisałem w Oferty, których nie ma
   Ale jak napisałem wcześniej – nie znam wszystkich parametrów (LTV, dochodów, indywidualnych negocjacji cenowych z bankiem, itp). Zwracam tylko uwagę, żeby dokładnie to wszystko sprawdzić 🙂

  • Jeszcze jedno – Małgosiu, możesz wysłać mi na maila decyzję kredytową lub symulacje – pomogę sprawdzić.

 13. Witam,
  użyteczny blog, bardzo proszę o kontakt do przedstawiciela ING w Poznaniu. Chodzi o kredyt hipoteczny na budowę domu. Z góry dziękuję.

 14. Witam,

  Ten wpływ w wysokości 2000 tys. zł powinien odbyć się w miesiącu rozliczeniowym czyli między płatnościami rat kapitałowo-odsetkowych czy w miesiącu kalendarzowym ? Drugie pytanie to czy po wpłacie 2000 tys. zł, można je już na drugi dzień wypłacić lub nie wiem np. opłacić sobie rachunki a pozostawić tylko na dzień spłaty wymaganą kwotę do spłaty raty ?

  • Witaj Mateuszu,
   Pytanie drugie – to Twoje konto możesz wpłacać i wypłacać kiedy chcesz. Musisz tylko pamiętać, żeby coś na ratę zostało 😉
   Pytanie pierwsze – chodzi o miesiąc kalendarzowy. W umowie kredytu hipotecznego ING będziesz miał dokładnie taki zapis, cytuję:

   „…zapewnienia wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy określony w § 5. ust. 6. w wysokości min. 2000 zł miesięcznie (…) Pierwszy wpływ musi nastąpić w miesiącu następnym po miesiącu, w którym nastąpiło podpisanie umowy kredytowej.”

 15. Dzień dobry,
  z racji, że moje mieszkanie nie spełnia limitów MDM szukam alternatyw. Kredyt, który Pan opisał idealnie pasuje do moich wymagań i w jakiś sposób „wynagradza” mi brak MDM-u. Mógłby Pan podać namiar na doradce w Poznaniu. Korzystam obecnie z doradcy, który poleca właśnie oferte w ING ale wole się upewnić osobiście.

  • Witaj,
   W Poznaniu znam kilku dobrych doradców kredytowych z dużym doświadczeniem i wiedzą. Namiary wysłałem na maila.

 16. Napaliłam się na ING, niestety tylko dochód małżonka jest brany pod uwagę, a on ma pow 35 rocznikowo 🙁 Czy wiadomo coś o jakiś zmianach w regulaminie? Mam w opcji PKO i Pocztowy, ale wolę poczekać.

  • Rozumiem, że chodzi o promocję ING Mieszkaj bez kompromisów?
   Niestety, nie spełnicie jednego warunku, który stanowi, że przynajmniej jeden z kredytobiorców nie może mieć więcej niż 35 lat (rocznikowo) i musi uzyskiwać dochód minimum 1 000 złotych (dochód zaakceptowany przez bank).

  • Witaj Wojtku,
   Hmm… też czekam na interpretacje poszczególnych banków. Cześć się już określiła, ale myślę, że dużo może się jeszcze zmienić. Banki również czekają na interpretacje Ministerstwa. Na pewno ten temat poruszę na blogu, jak tylko sprawa definitywnie się wyjaśni zarówno w bankach, jak też zostaną opublikowane wiążące interpretacje.

   Nie ukrywam, że na chwilę obecną jest to duży problem i jeszcze większe zamieszanie z tym związane. Jesteśmy trochę w takim „zawieszeniu” – nie wiadomo do końca, jakie będą interpretacje. Znając doskonale podejście banków, wiem, że jeżeli coś jest dla banków niejasne, ryzykowne to po prostu mówią NIE.
   Skala problemu może być bardzo duża i dotyczyć sporej części kredytobiorców, dlatego mam nadzieję, że decyzje zapadną szybko. Dam znać.
   Również pozdrawiam

 17. Witam. Czy moge prosic o kontakt do dobrego doradcy hipotecznego ING z Krakowa? Wlasnie „wypadlem” poza kryterium wiekowe oferty „Mieszkaj bez kompromisow” ale chcialbym sprawdzic elastycznosc Banku co do pozostalych ofert. Pozdrawiam.

  • Chciałbym dołączyć się do prośby, tyko zależy mi bardziej na doradcy niebankowym ale finansowym, który ma wszystkie banki. Jeżeli może Pan polecić w Krakowie kogoś takiego i dobrego. Dziękuję. Tomek

   • Witaj Tomku, wysłałem na Twojego maila kontakt do dobrego doradcy kredytowego w Krakowie, którego znam i cenię. Pozdrawiam

  • Witaj,
   Tak się składa, że w Lublinie znam bardzo dobrego doradcę kredytowego. Wysłałem kontakt na podanego maila.

  • Witaj Kamilu,
   Większość banków podobnie akceptuje umowy zlecenia. Fakt, że niektóre „tną” trochę dochody ze zleceń, a inne wymagają więcej „papierków”. Nie mniej jednak koncentrowałbym się w pierwszej kolejności na ofercie banku, czyli tam gdzie najtaniej.

  • Dzień dobry Agnieszko,
   Wysłałem namiar na dobrego doradcę kredytowego z Wrocławia na podanego maila. Również pozdrawiam.

 18. Dzień dobry,
  ING ciągle przedluża tę ofertę ( i dobrze) – niebawem zamierzamy z niej skorzystać.
  Mam pytanie, bo nigdzie nie jest to zapisane wprost – posiadanie konta z wplywami 2000/m-c jest obowiązkowe, ale czy obowiązkowe jest posiadanie karty do tego konta?
  Pozdrawiam,
  Magda

  • Witaj Magdo,
   Fakt, ING co jakiś czas przedłuża promocję „Mieszkaj bez kompromisów”. Co do karty do konta – można z niej zrezygnować, żeby nie ponosić opłat. Promocja kredytu hipotecznego ING nie wymaga, żeby ją posiadać.
   Również pozdrawiam

 19. Panie Robercie, mam jeszcze jedno pytanie: jeśli umowa kredytowana podpisywana jest na koniec lipca, z pierwszą ratą platną do 15 sierpnia, to od kiedy obowiązuje konieczność posiadania wplywow na koncie w wys. 2000 zł? Czy od sierpnia, czy jeszcze w lipcu?

 20. witam,
  mam pytanie odnośnie czy można zmienić okres kredytowania na mniejszy np z 30 lat na 25-20 bez nadpłaty gotówką(oczywiście po okresie 3/5 lat żeby nie płacić prowizji).
  pozdrawiam:)

  • Witaj,
   Masz na myśli ING Angeliko? Oczywiście możesz skrócić okres kredytowania na krótszy bez nadpłaty kredytu. Spowoduje to, że będziesz płaciła wyższą ratę kredytu i co za tym idzie – bank będzie musiał zweryfikować raz jeszcze Twoją zdolność kredytową. Będziesz musiała wystąpić a aneks do umowy kredytowej i dostarczyć do banku dokumenty. I oczywiście zapłacić za aneks – w ING opłata za aneks do umowy kredytu hipotecznego wynosi obecnie 200 zł, o ile dobrze pamiętam.
   Również pozdrawiam

 21. Jestem szczerze zaskoczony tym, co proponuje w tym układzie ING. Niepokoi jednak ta kwota za wcześniejszą spłatę. Pojawia się tez uzasadnione pytanie, czy nie ma jakichś innych, ukrytych opłat?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

do góry strony