Strona główna Mieszkanie dla Młodych Mieszkanie dla Młodych – będą dodatkowe środki

Mieszkanie dla Młodych – będą dodatkowe środki

by Robert Wasilewski
5 komentarzy
odblokowanie środków Mieszkanie dla Młodych

Mieszkanie dla Młodych może ponownie ruszyć w sierpniu 2017. Tym razem mój wpis to nie wyjaśnianie Wam zawiłości odnośnie kredytów hipotecznych, a raczej news… Okazuje się, że w budżecie państwa są niewykorzystane środki z Programu Mieszkanie dla Młodych, które rząd chce odblokować.

Do tej pory, jeżeli ilość składanych wniosków o MDM dochodziła do 95%, banki wstrzymywały przyjmowanie nowych wniosków. Okazuje się (co dla mnie było oczywiste), że część z tych złożonych wniosków nigdy nie przekuwała się w podpisane umowy kredytowe. Nie wszystkie osoby, które ubiegały się o kredyt hipoteczny MDM dostawały decyzję pozytywną, część się rozmyślała w międzyczasie itd. Ustawa nie dawała możliwości wznowienia przyjmowania nowych wniosków, a niewykorzystane środki przepadały. Nowelizacja ustawy ma dać możliwość, żeby właśnie te niewykorzystane środki można było „przywrócić do gry”.

Dodatkowe środki z Programu MDM w sierpniu 2017

Jest szansa, że w połowie sierpnia 2017 osoby zainteresowane będą mogły ubiegać się o dofinansowanie MDM. Dlaczego w sierpniu? Najpierw musi zostać znowelizowana ustawa o MDM, plany zakładają lipiec. Później jej ogłoszenie, 14 dni na wejście w życie itd…

Nie mniej jednak do 16 sierpnia 2017 pula dodatkowych środków ma trafić na rynek, a Bank Gospodarstwa Krajowego, który odpowiada za realizację programu ma wznowić przyjmowanie wniosków. Tych dodatkowych środków będzie około 60-70 mln złotych. Czy to dużo? Hmmm … myślę, że na kilka dni wystarczy. Jakieś 3000 osób / rodzin skorzysta. Pamiętajcie proszę, że kto pierwszy ten lepszy – liczy się kolejność składanych wniosków. Warto więc trzymać przysłowiową rękę na pulsie.

Część banków być wykorzysta to marketingowo i sprzedażowo i wcześniej będzie przyjmowała wnioski. Na pewno Was o tym poinformuję. Obserwujcie HipotecznyBlog na FB, bo tam na szybko wrzucam takie newsy.

Warunki Programu MDM

O warunkach programu MDM z dokładnym omówieniem pisałem już wcześniej. Zajrzyjcie do: Program Mieszkanie dla Młodych. Wpis w dalszym ciągu jest aktualny, a wiele dodatkowych informacji znajdziecie też w komentarzach pod wpisem.

Oceń ten post

Podobne wpisy

5 komentarzy

jacek 14.07.2017 - 10:56

Niezły artykuł, dotacje dla młodych małżeństw to świetna opcja, ale wiele osób nie wie o takich dotacjach !

Odpowiedz
Madzia 28.07.2017 - 16:42

wydaje mi się, że o dotacjach tego typu wie wiele osób ale one przeważnie szybko się rozchodzą.

Odpowiedz
Beata 03.08.2017 - 13:12

Witam, moze Pan mi pomoże . Jeżeli chcemy z mężem zakupić mieszkanie z programem MDM, lecz ja mam umowę na czas określony ( do 31.03.2018), a obecnie zaczynam przebywać na zwolnieniu z powodu ciąży, to czy jakiś Bank w obecnej sytuacji w styczniu zgodzi się udzielić kredyt?
Mój mąż ma umowę o pracę na czas nieokreślny juz od 2 lat.

Odpowiedz
michale 21.08.2017 - 10:34

Ciekawy artykuł. Sam interesuję się programem MdM i byłem ciekaw jak wygląda obecna sytuacja.

Odpowiedz

Pozostaw komentarz